מחיר רכב תפעולי בישראל נע בין 29,990₪ ל-90,860₪ כולל מע"מ, כאשר הבחירה בין חשמלי לבנזין, דגם סטנדרטי למוגבה, ורמת האבזור משפיעים באופן ישיר על המחיר הסופי. במדריך המקיף הזה תמצאו את כל המחירים, המפרטים הטכניים והאביזרים הזמינים בשוק הישראלי.
מחירון רכבים תפעוליים חשמליים – דגמים סטנדרטיים
רכבים תפעוליים חשמליים מתאימים במיוחד לקיבוצים, מלונות ומגרשי גולף בזכות שקט הפעולה, עלות תחזוקה נמוכה של 1,500-2,500₪ לשנה, וטווח נסיעה של 50-80 ק"מ בטעינה אחת.
מחירים – רכבים חשמליים (2 מושבים)
מפרטים טכניים – דגמים חשמליים
| דגם | טווח נסיעה | יכולת העמסה | מהירות מקסימלית | זמן טעינה |
|---|---|---|---|---|
| DG-C2 | 50-65 ק"מ | 300 ק"ג | 20 קמ"ש | 6-8 שעות |
| Drive2 חשמלי | 55-70 ק"מ | 350 ק"ג | 22 קמ"ש | 6-8 שעות |
| DH-C2 | 60-75 ק"מ | 400 ק"ג | 25 קמ"ש | 6-8 שעות |
| DG-J2+2 | 55-70 ק"מ | 400 ק"ג | 22 קמ"ש | 6-8 שעות |
| DH-J2+2 | 65-80 ק"מ | 450 ק"ג | 25 קמ"ש | 6-8 שעות |
| טמפו חשמלי | 60-75 ק"מ | 500 ק"ג | 25 קמ"ש | 6-8 שעות |
| VOLVIT V2 | 70-85 ק"מ | 450 ק"ג | 25 קמ"ש | 5-7 שעות |
| PTV חשמלי | 65-80 ק"מ | 500 ק"ג | 25 קמ"ש | 6-8 שעות |
מה המשמעות של הנתונים:
- טווח נסיעה: כמה ק"מ הרכב יכול לנסוע בטעינה מלאה (תלוי במשקל, שטח וסגנון נהיגה)
- יכולת העמסה: משקל מקסימלי של נוסעים + ציוד שהרכב יכול לשאת
- מהירות מקסימלית: מהירות הנסיעה המרבית (ניתן להגביל בהגדרות)
- זמן טעינה: זמן לטעינה מלאה מ-0% ל-100% ב-220V רגיל
למי מתאים רכב תפעולי חשמלי סטנדרטי:
- ✅ קיבוצים ומושבים – נסיעות יומיומיות של עד 40 ק"מ
- ✅ מלונות ואתרי נופש – שקט פעולה, ללא פליטת גזי פליטה
- ✅ מגרשי גולף – רישוי מקל, עלויות תפעול נמוכות
- ✅ שטח מישורי או עם שיפועים קלים
- ❌ פחות מתאים לשטח הררי או נסיעות ארוכות מעל 60 ק"מ ביום
מחירון רכבים תפעוליים חשמליים – דגמים מוגבהים (Big Foot)
דגמים מוגבהים מציעים גובה מארק מוגבר של 20-30 ס"מ, צמיגי שטח בקוטר 23 אינץ', ומערכת שיכוך משודרגת. המחיר הנוסף של 1,000-3,000₪ מביא שיפור משמעותי ביכולות השטח.
מחירים – רכבים חשמליים מוגבהים
מפרטים טכניים – דגמים מוגבהים
| דגם | גובה מארק | קוטר צמיג | זווית גישה/יציאה | משקל עצמי | טווח נסיעה |
|---|---|---|---|---|---|
| טמפו Big Foot | 25 ס"מ | 23 אינץ' | 18°/15° | 380 ק"ג | 55-70 ק"מ |
| VOLVIT X2 מוגבה | 28 ס"מ | 23 אינץ' | 20°/17° | 390 ק"ג | 65-80 ק"מ |
למי מתאים רכב תפעולי מוגבה:
- ✅ שטחים חקלאיים עם מסלולי עפר
- ✅ יישובים כפריים עם דרכים לא סלולות
- ✅ אתרי בנייה ותעשייה קלה
- ✅ שימוש בשטח עם שיפועים בינוניים
- ⚠️ צריכת אנרגיה גבוהה ב-10-15% בגלל המשקל הנוסף
מחירון רכבים תפעוליים בנזין
רכבים תפעוליים במנוע בנזין מציעים יתרון משמעותי בטווח פעולה בלתי מוגבל, תדלוק מהיר של 2 דקות, ועלות רכישה נמוכה ב-3,000-7,000₪ לעומת חשמלי. עלויות התפעול השנתיות גבוהות יותר – 2,500-4,000₪ לדלק ו-3,000-5,000₪ לתחזוקה.
מחירים – רכבים בנזין
מפרטים טכניים – דגמים בנזין
| דגם | נפח מנוע | הספק | צריכת דלק | קיבולת מיכל | טווח נסיעה |
|---|---|---|---|---|---|
| Drive2 בנזין | 230 סמ"ק | 9.5 כ"ס | 3-4 ל'/100 ק"מ | 22 ליטר | 550-700 ק"מ |
| PTV בנזין | 270 סמ"ק | 11 כ"ס | 3.5-4.5 ל'/100 ק"מ | 25 ליטר | 550-700 ק"מ |
| טמפו בנזין | 278 סמ"ק | 11.5 כ"ס | 4-5 ל'/100 ק"מ | 27 ליטר | 540-675 ק"מ |
| טמפו Big Foot בנזין | 278 סמ"ק | 11.5 כ"ס | 4.5-5.5 ל'/100 ק"מ | 27 ליטר | 490-600 ק"מ |
למי מתאים רכב תפעולי בנזין:
- ✅ עסקים הדורשים שימוש רציף 8+ שעות ביום
- ✅ אזורים ללא תשתית חשמל נוחה
- ✅ נסיעות ארוכות מעל 70 ק"מ ביום
- ✅ צורך בתדלוק מהיר (2 דקות מול 6-8 שעות טעינה)
- ❌ לא מומלץ לאזורי מגורים (רעש ופליטה)
מחירון טרקטורי משא ורכבים לעבודה כבדה
טרקטורי משא מותאמים לעבודה חקלאית, גינון, תעשייה ובנייה. הם מציעים ארגז משא גדול של 1.2-1.8 מטר, יכולת העמסה של 500-800 ק"ג, ורישוי כביש מלא. המחירים גבוהים ב-40-60% מרכב סטנדרטי, אך התפוקה משתלמת לעבודה מסחרית.
מחירים – טרקטורי משא חשמליים
מפרטים טכניים – טרקטורי משא חשמליים
| דגם | גודל ארגז | העמסה מקסימלית | כוח משיכה | טווח נסיעה | רישוי כביש |
|---|---|---|---|---|---|
| UMX חשמלי | 1.4 מ' × 1.2 מ' | 650 ק"ג | 450 ק"ג | 50-65 ק"מ | כן |
| Carryall 550 חשמלי | 1.5 מ' × 1.3 מ' | 700 ק"ג | 500 ק"ג | 55-70 ק"מ | כן |
| Carryall 700 חשמלי | 1.8 מ' × 1.4 מ' | 800 ק"ג | 600 ק"ג | 60-75 ק"מ | כן |
שימושים אידיאליים לטרקטורי משא:
- ✅ גינון – הובלת כלי עבודה, שתילים, אדמה
- ✅ חקלאות – הובלת תוצרת, ציוד השקיה
- ✅ אתרי בנייה – העברת חומרי בנייה קלים
- ✅ תחזוקת מתקנים – ציוד טכני, כלי עבודה
- ⚠️ דורש רישיון נהיגה בינלאומי לנסיעה בכבישים ציבוריים
מחירון אביזרים ותוספות לרכב תפעולי
אביזרים יכולים להוסיף בין 2,000₪ ל-10,000₪ למחיר הסופי, אך הם מכריעים לשימושיות ונוחות. הנה רשימת האביזרים הפופולריים ביותר עם מחירים מעודכנים לזמן כתיבת המאמר.
אביזרים – נוחות ובטיחות
| שם האביזר | תיאור מפורט | מחיר (כולל מע"מ) | למי מתאים |
|---|---|---|---|
| ספסל אחורי רב-תכליתי דלוקס | מושב ל-2 נוסעים עם קופסת אחסון 85×100 ס"מ, נפתח לארגז עומס 8 ס"מ, כולל ידיות אחיזה וכרית הגנה | ₪2,800-3,510 | משפחות, סיורים קבוצתיים |
| ספסל אחורי סטנדרטי | מושב ל-2 נוסעים ללא קופסת אחסון, ידיות אחיזה בסיסיות | ₪1,800-2,200 | שימוש מזדמן עם נוסעים |
| גג ארוך מוגן UV | הרחבה מ-1.2 מ' ל-2.5 מ', הגנה מלאה לכל 4 נוסעים, עמיד ב-100 קמ"ש | ₪1,200-1,800 | שימוש עם ספסל אחורי |
| חגורות בטיחות – ספסל קדמי | קיט 2 חגורות תלת-נקודתי תואמות תקן ישראלי | ₪550-643 | נסיעה בכבישים ציבוריים |
| חגורות בטיחות – ספסל אחורי | קיט 2 חגורות תלת-נקודתי | ₪470-549 | נסיעה בכבישים עם 4 נוסעים |
| מראות צד מתכווננות | זוג מראות 15×10 ס"מ, זווית ראייה 180° | ₪250-292 | בטיחות ורישוי כביש |
| צופר עוצמתי | 110 דציבל, תקן SAE | ₪150-200 | בטיחות בשטחים צפופים |
אביזרים – עבודה והעמסה
| שם האביזר | תיאור מפורט | מחיר (כולל מע"מ) | יכולת עומס |
|---|---|---|---|
| ארגז משא ברזל מחוזק | 120×100×25 ס"מ, ציפוי אנטי-חלודה, דפנות מתקפלות | ₪1,700-1,989 | 150 ק"ג |
| ארגז פלסטיק קשיח | 100×80×20 ס"מ, קל משקל, עמיד במים | ₪950-1,200 | 80 ק"ג |
| וו גרירה מחוזק | כושר גרירה 500 ק"ג, תקן ASTM | ₪750-877 | משקולת 500 ק"ג |
| מערכת Watering System | מיכל 50 ליטר עם משאבת 12V | ₪1,800-2,106 | השקיה בגינון |
| משאבת מים ידנית | קיבולת 15 ליטר, ידית עמידה | ₪300-351 | שימוש בשטח |
אביזרים – מזג אוויר והגנה
| שם האביזר | תיאור מפורט | מחיר (כולל מע"מ) | עונתיות |
|---|---|---|---|
| כיסוי ברזנט חורף – גג קצר | ברזנט PVC 600D, חלונות שקופים, רוכסן כניסה, התקנה 15 דקות | ₪1,300-1,521 | אוקטובר-מרץ |
| כיסוי ברזנט חורף – גג ארוך | ברזנט PVC 600D לרכב 4 מושבים, חלונות אחוריים | ₪1,500-1,755 | אוקטובר-מרץ |
| כיסוי ברזנט פרימיום – 3.5 מ' | ברזנט 800D עמיד במיוחד, אוורור מובנה | ₪1,700-1,989 | אוקטובר-מרץ |
| חלון קדמי זכוכית + ווישר | זכוכית מחוסמת 5 מ"מ, מנגנון ווישר חשמלי | ₪1,538-1,800 | כל השנה |
| פגוש קדמי | פלסטיק ABS מחוזק, הגנה מפני פגיעות קלות | ₪1,400-1,638 | כל השנה |
אביזרים – שדרוגים טכניים
| שם האביזר | תיאור מפורט | מחיר (כולל מע"מ) | שיפור ביצועים |
|---|---|---|---|
| סט צמיגי שטח מקצועיים | 4 צמיגים 23×10.5-12, דריסה עמוקה, אוויר נמוך | ₪1,025-1,200 | +30% אחיזה בשטח |
| מנוע AC מחוזק | מנוע 5 כ"ס, בקרת שיוט (Cruise Control), שיפור ביצועים | ₪7,000-8,190 | +40% כוח עלייה |
| מצבר ליתיום משודרג | 48V 105Ah, טווח +50%, אחריות 5 שנים | ₪12,000-15,000 | +50% טווח נסיעה |
| גלגל רזרבי מלא | כולל חישוק ופנימית, נושא כלים | ₪150-175 | בטיחות בשטח |
| אור מהבהב (צ'קלקה) | LED 12V צהוב, 60 הבהובים לדקה | ₪250-292 | זיהוי ובטיחות |
השוואת עלויות: חשמלי מול בנזין – ROI ל-5 שנים
ההחלטה בין קלאב קאר חשמלי לבנזין משפיעה על עלויות לטווח של 5-8 שנים. הנה השוואה מפורטת המבוססת על שימוש ממוצע של 25 ק"מ ביום, 250 ימי עבודה בשנה.
טבלת השוואת עלויות ל-5 שנים
| פרמטר | חשמלי (Tempo) | בנזין (Tempo) | הפרש |
|---|---|---|---|
| מחיר רכישה | ₪41,300 | ₪41,300 | – |
| עלות דלק לשנה | ₪600 (2.4 ש"ח/יום) | ₪3,200 (12.8 ש"ח/יום) | -₪2,600 |
| עלות דלק ל-5 שנים | ₪3,000 | ₪16,000 | -₪13,000 |
| תחזוקה שנתית | ₪2,000 | ₪4,000 | -₪2,000 |
| תחזוקה ל-5 שנים | ₪10,000 | ₪20,000 | -₪10,000 |
| החלפת מצברים (שנה 5) | ₪8,000 | – | +₪8,000 |
| סה"כ עלות ל-5 שנים | ₪62,300 | ₪77,300 | -₪15,000 חיסכון |
| עלות לק"מ | ₪2.00 | ₪2.47 | -₪0.47 |
חישובי עלות דלק:
- חשמל: 6 קוט"ש × ₪0.40/קוט"ש ÷ 60 ק"מ = ₪0.04/ק"מ
- בנזין: 4.5 ליטר/100 ק"מ × ₪7.50/ליטר = ₪0.34/ק"מ
נקודת איזון (Break-Even): אחרי 2.1 שנים, חשמלי מתחיל לחסוך כסף.
מסקנה: למרות מחיר רכישה זהה, רכב חשמלי חוסך ₪15,000 ב-5 שנים בשימוש יומיומי ממוצע. ברכישת דגם יקר יותר כמו Carryall 700 חשמלי (₪87,320) מול בנזין (₪90,860), החיסכון מגיע ל-₪18,500 ב-5 שנים כולל הפרש מחיר הרכישה.
מחירון רכבים תפעוליים יד שנייה – מה כדאי לדעת
רכב תפעולי יד שנייה יכול לעלות בין 8,000₪ ל-45,000₪ תלוי בגיל, מצב, שעות עבודה ודגם. השוק היד שנייה מציע חיסכון של 30-60% מרכב חדש, אך דורש ידע מקצועי לזיהוי עסקאות טובות מול "לימונים".
גורמים המשפיעים על מחיר יד שנייה
ירידת ערך לפי גיל:
- שנים 1-3: ירידה של 10% לשנה מערך חדש
- שנים 4-8: ירידה של 5% לשנה מערך חדש
- דוגמה: רכב 2022 במחיר ₪35,000 חדש → ₪24,500 ב-2026
ירידת ערך לפי שעות עבודה:
- ירידה של 8% לכל 500 שעות
- דוגמה: רכב עם 1,500 שעות במד = -24% מערך חדש
השפעת מצב מצברים (חשמלי):
- מצברים הדורשים החלפה מיידית = הורדה של ₪6,000-8,000 מהמחיר
- קריטי: מצבר משנת 2019 או קודם = דורש החלפה כמעט בוודאות
השפעת תיעוד תחזוקה:
- תיעוד מלא עם 20+ דוחות שירות = תוספת של 10-15% למחיר
- ללא תיעוד כלל = הורדה של 10-15%
השפעת נזקים:
- נזק קל (שריטות, חבלות) = הורדה של 15%
- נזק כבד (שלדה מעוקמת, מנוע פגום) = הורדה של 40%
- חשוב: שלדה מעוקמת = להימנע מרכישה!
השפעת יצרן ודגם:
- Club Car / Yamaha = תוספת של 20% לעומת Marshell באותו מצב
- דוגמה: Club Car Precedent יד 2 = ₪18,000, Marshell באותו מצב = ₪12,000
מחירים משוערים – יד שנייה במצב טוב
| דגם | גיל | שעות מד | מצב מצברים | מחיר משוער |
|---|---|---|---|---|
| Club Car Precedent חשמלי | 2022 | 800 שעות | טובים (2021) | ₪22,000-26,000 |
| Yamaha Drive2 חשמלי | 2021 | 1,200 שעות | דורשים החלפה | ₪15,000-18,000 |
| Marshell DG-C2 חשמלי | 2023 | 400 שעות | מעולים | ₪18,000-21,000 |
| Club Car Tempo בנזין | 2020 | 1,500 שעות | – | ₪20,000-24,000 |
| Carryall 550 בנזין | 2019 | 2,000 שעות | – | ₪35,000-42,000 |
צ'קליסט לרכישת יד שנייה – מה לבדוק
בדיקה ויזואלית ומכנית:
- ✅ שלדה ללא סדקים או חלודה (במיוחד באזור המצברים)
- ✅ צמיגים עם עומק דריסה של 4+ מ"מ (החלפה = ₪1,200)
- ✅ מושבים ורפידות ללא קרעים משמעותיים
- ✅ מערכת היגוי ללא משחקים (סכנת בטיחות!)
- ✅ בלמים תקינים – מרחק עצירה עד 3 מטרים מ-20 קמ"ש
בדיקה חשמלית (חשמלי):
- ✅ מצברים: שנת ייצור, מתח במנוחה (48V = לפחות 50V), מתח תחת עומס
- ✅ מטען: סימני חימום יתר, קורוזיה בחיבורים
- ✅ מנוע חשמלי: רעשים חריגים, ריח שרוף
- ✅ בקר: קודי שגיאה (אם יש מסך דיגיטלי)
בדיקה מכנית (בנזין):
- ✅ שמן מנוע: צבע (צריך להיות זהוב, לא שחור), רמה
- ✅ מנוע: התנעה קלה, עבודה חלקה ללא רעידות, צריכת שמן
- ✅ חגורות הנעה: סדקים, שחיקה
- ✅ מערכת קירור: דליפות, רמת נוזל
מסמכים חובה:
- ✅ תעודת בעלות מקורית (לא צילום!)
- ✅ ספר שירות עם חותמות (מעיד על תחזוקה תקינה)
- ✅ חשבונית רכישה מקורית (לאימות שנת ייצור)
- ⚠️ רכב ללא מסמכים = סכנת גניבה או תרמית
אופציות רכישה:
- רכישה ישירה ממוכר פרטי – חיסכון של 10-20% מול סוכנות, אך ללא אחריות
- סוכנות יד שנייה – אחריות של 3-6 חודשים, מחיר גבוה ב-15%
- טרייד-אין – החלפת רכב ישן בחדש עם הנחה של 5-10% על החדש
טיפ מקצועי: העבירו את הרכב לבדיקה אצל טכנאי מוסמך (₪300-500). זה יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בתיקונים עתידיים.
אפשרויות מימון ותשלום
רכישת קלאב קאר דורשת השקעה של 30,000-90,000₪, ולכן חברות רבות מציעות אפשרויות מימון גמישות.
אפשרויות תשלום זמינות
| אופן תשלום | תנאים | עלות פיננסית | מתאים ל |
|---|---|---|---|
| מזומן/העברה בנקאית | תשלום מלא מראש | 0% | הנחה של 2-5% |
| כרטיס אשראי | עד 36 תשלומים | 0% (בתנאי לקרדיט) | רכישות עד ₪50,000 |
| מימון ERN | 12-60 תשלומים, ריבית 3-7% | +₪2,000-8,000 | עסקים קטנים |
| ליסינג תפעולי | 24-60 חודשים, החזר בסוף | כולל תחזוקה | חברות גדולות, ניכוי מס |
| השכרה ארוכת טווח | 12+ חודשים, ₪1,200-2,500/חודש | גבוהה | צורך זמני, גמישות |
דוגמה למימון:
- רכב Tempo חשמלי: ₪41,300
- מימון ל-36 חודשים, ריבית 5%
- תשלום חודשי: ₪1,235
- סה"כ תשלום: ₪44,460 (+₪3,160 ריבית)
טיפ: שלמו במזומן אם אפשר – החיסכון בריבית (₪2,000-8,000) שווה יותר משמירת נזילות.
מה כולל המחיר – קלאב קאר חדש
רכישת רכב תפעולי חדש כוללת יותר מהרכב עצמו. הנה פירוט מדויק של מה שנכלל במחיר המפורסם.
כלול במחיר הבסיס (כל הדגמים):
- ✅ רכב תפעולי מורכב ומוכן לנסיעה
- ✅ מצבר ליתיום-יון + מטען (חשמלי) / מיכל דלק מלא (בנזין)
- ✅ גג קצר סטנדרטי (1.2 מ')
- ✅ תאורה מלאה (פנסים, איתותים, אור בלם)
- ✅ מראות צד
- ✅ צופר
- ✅ ארגז אחורי בסיסי
- ✅ חלון קדמי מתקפל
- ✅ מד דיגיטלי (מצברים/דלק)
- ✅ אחריות יצרן: 2 שנים (רכב), 3 שנים (מצברים)
- ✅ ספר שירות ותחזוקה
- ✅ הדרכת שימוש בסיסית (30 דקות)
לא כלול במחיר – תוספות בתשלום:
- ❌ ספסל אחורי (+₪2,800-3,510)
- ❌ גג ארוך (+₪1,200-1,800)
- ❌ כיסוי חורף (+₪1,300-1,989)
- ❌ חגורות בטיחות (+₪550-1,192)
- ❌ צמיגי שטח (+₪1,025-1,200)
- ❌ אביזרי עבודה (וו גרירה, ארגז משא, וכו')
- ❌ רישוי (אם נדרש) – ₪500-1,500
- ❌ משלוח – ₪500-1,500 תלוי במרחק
הפתעות סמויות – למה לשים לב:
- ⚠️ מחירים "לפני מע"מ" – הוסיפו 18%!
- ⚠️ משלוח לא תמיד כלול – בדקו מראש
- ⚠️ הדרכת שימוש מורחבת – חלק מהיבואנים גובים ₪300-500
- ⚠️ רישום ברשות הרכב (אם נדרש לנסיעה בכבישים) – ₪800-1,200
שירות לאחר מכירה – למה זה קריטי
רכישת רכב תפעולי היא לא קנייה חד-פעמית. במהלך 8-10 שנות החיים של הרכב, תזדקקו לשירות, חלקי חילוף ותמיכה טכנית. בחירת ספק עם שירות איכותי חשובה לא פחות ממחיר הרכישה.
מה לבדוק לפני רכישה – שירות
זמינות שירות:
- ✅ מוסך/שירות במרחק של עד 50 ק"מ מהמיקום שלכם
- ✅ טכנאי מוסמך של היצרן (לא רק "טכנאי כללי")
- ✅ זמינות שירות חירום – תגובה תוך 24-48 שעות
- ✅ שירות ניידי (הגעה למקום) לתקלות משביתות
חלקי חילוף:
- ✅ מלאי קבוע של חלקים קריטיים (בקר, מצברים, צמיגים)
- ✅ זמן אספקה של חלקים נדירים – עד 7 ימים (לא חודש!)
- ✅ מחירי חלקים סבירים (בקשו מחירון מראש)
- ❌ תלות ביבואן יחיד = מחירים מנופחים
תחזוקה מונעת:
- ✅ חבילות שירות שנתיות – ₪1,200-2,000
- ✅ תזכורות SMS/מייל לטיפולים
- ✅ היסטוריית שירות דיגיטלית
טיפ מקצועי: לפני רכישה, התקשרו לשירות הלקוחות והזמינו "ביקור שירות". רמת השירות שתקבלו עכשיו = הרמה שתקבלו אחרי הקנייה.
לוח תחזוקה ועלויות שנתיות
| שירות | תדירות | עלות (חשמלי) | עלות (בנזין) |
|---|---|---|---|
| בדיקת בטיחות כללית | 3 חודשים / 500 ק"מ | ₪200 | ₪250 |
| החלפת שמן מנוע | – | – | ₪180 (כל 6 חודשים) |
| בדיקת מערכת בלמים | 6 חודשים | ₪300 | ₪350 |
| החלפת נוזל בלמים | 12 חודשים | ₪220 | ₪220 |
| בדיקת מתלים וגלגלים | 6 חודשים | ₪150 | ₪150 |
| החלפת צמיגים | 2-3 שנים | ₪1,200 | ₪1,200 |
| החלפת מצברים | 5-8 שנים | ₪6,000-8,000 | – |
| שירות שנתי מקיף | 12 חודשים | ₪1,500-2,000 | ₪2,500-3,500 |
סה"כ עלויות תחזוקה ממוצעות:
- חשמלי: ₪1,500-2,500 לשנה (שנים 1-4), +₪8,000 בשנה 5 (מצברים)
- בנזין: ₪3,000-5,000 לשנה
שאלות נפוצות (FAQ) – מחירון רכבים תפעוליים
כמה עולה קלאב קאר חדש בישראל?
רכב תפעולי חדש בישראל עולה בין 29,990₪ ל-90,860₪ כולל מע"מ. הפילוח לפי סוגים:
- דגמים חשמליים בסיסיים (2 מושבים, גג קצר): 30,000-45,000₪
- דגמים מוגבהים (Big Foot): 42,000-72,000₪
- טרקטורי משא לעבודה כבדה: 71,000-91,000₪
- דגמי פרימיום (Club Car Carryall): עד 90,860₪
המחיר הסופי מושפע מסוג ההנעה (חשמלי/בנזין), יצרן (Marshell זול ב-20% מ-Club Car), ואביזרים נוספים (ספסל אחורי, כיסוי, צמיגי שטח).
מה ההבדל במחיר בין רכב תפעולי חשמלי לבנזין?
במחיר רכישה: רכבים חשמליים יקרים ב-0-3,000₪ לעומת בנזין באותו דגם. לדוגמה:
- Tempo חשמלי: ₪41,300
- Tempo בנזין: ₪41,300 (זהה!)
בעלויות תפעול ל-5 שנים: חשמלי חוסך ₪15,000-23,000:
- חשמל: ₪600/שנה (₪0.04/ק"מ)
- בנזין: ₪3,200/שנה (₪0.34/ק"מ)
- תחזוקה חשמלי: ₪2,000/שנה
- תחזוקה בנזין: ₪4,000/שנה
החזר השקעה: אחרי 2.1 שנים של שימוש יומיומי (25 ק"מ/יום), רכב חשמלי מתחיל "להחזיר" את עצמו בחיסכון.
האם כדאי לקנות רכב תפעולי יד שנייה?
כן, אם: הרכב עד 4 שנים, יש תיעוד תחזוקה מלא, מצברים טובים (חשמלי), ואתם מכירים טכנאי אמין. החיסכון: 30-60% ממחיר חדש.
לא, אם: הרכב מעל 6 שנים, ללא תיעוד, מצברים ישנים (החלפה = ₪6,000-8,000), או נזקי תאונה. עלות תיקונים יכולה לעלות על החיסכון הראשוני.
טבלת השוואה:
| פרמטר | חדש | יד שנייה (טובה) |
|---|---|---|
| מחיר Tempo חשמלי | ₪41,300 | ₪18,000-26,000 |
| אחריות | 2-3 שנים | 0-6 חודשים |
| סיכון תקלות | נמוך | בינוני-גבוה |
| תיקונים בשנה הראשונה | ₪200-500 | ₪1,500-4,000 |
המלצה: רכב יד שנייה משתלם אם אתם מבינים ברכבים או יש לכם טכנאי קבוע. לבעלי עסקים המבקשים אמינות – רכב חדש יותר כדאי.
מהו הרכב התפעולי הכי משתלם לקיבוץ?
הזוכה: רכב תפעולי חשמלי Marshell DG-C2 (₪29,990) או Drive2 חשמלי (₪31,990).
למה:
- ✅ מחיר נמוך – חסכון של ₪10,000-15,000 מ-Club Car
- ✅ טווח נסיעה של 50-70 ק"מ – מספיק ל-99% מנסיעות הקיבוץ
- ✅ עלות תחזוקה של ₪1,500-2,000/שנה
- ✅ שקט פעולה – לא מפריע למגורים
- ✅ חלפים זמינים – Marshell פופולרי בישראל
אם התקציב מאפשר: Club Car Tempo חשמלי (₪41,300) – אמינות ושירות טובים יותר, אך יקר ב-40%.
לא מומלץ: דגמי בנזין לקיבוצים – רעש, ריח, עלות תחזוקה גבוהה של ₪4,000/שנה.
כמה עולה כיסוי חורף לרכב תפעולי?
כיסוי חורף לקלאב קאר עולה ₪1,000-2,500 תלוי בגודל הרכב ואיכות החומר:
| סוג כיסוי | מחיר | תיאור |
|---|---|---|
| גג קצר – בסיסי | ₪1,000-1,300 | ברזנט 400D, חלונות פשוטים |
| גג קצר – פרימיום | ₪1,500-1,700 | ברזנט 600D, חלונות שקופים, רוכסנים איכותיים |
| גג ארוך (4 מושבים) | ₪1,500-1,989 | ברזנט 600D, כיסוי מלא לכל הנוסעים |
| גג ארוך – פרימיום | ₪1,700-2,500 | ברזנט 800D, אוורור מובנה, עמידות 5+ שנים |
טיפ: קנו כיסוי באוקטובר לפני עונת החורף – במבצעים ניתן לחסוך 10-20%. כמו כן, כיסוי איכותי ב-₪1,700 יחזיק 4-5 חורפים, בעוד זול ב-₪1,000 יתפרק אחרי חורף אחד.
האם צריך רישיון נהיגה לרכב תפעולי?
תלוי במקום השימוש:
שטח פרטי (קיבוץ, מלון, מגרש גולף):
- ❌ לא נדרש רישיון רשמי
- ⚠️ מומלץ הדרכת בטיחות פנימית
- ⚠️ גיל מינימום מומלץ: 16+
כבישים ציבוריים:
- ✅ נדרש רישיון B (רכב רגיל)
- ✅ רישוי רכב ברשות הרכב (₪500-1,200)
- ✅ ביטוח חובה (₪800-1,500/שנה)
- ✅ תאורה מלאה, צופר, מראות
לטרקטורי משא (Carryall):
- ✅ רישיון B לנסיעה בכבישים
- ⚠️ חלק מהדגמים דורשים רישיון 1 (טרקטור) – בדקו עם היבואן!
עונש על נהיגה ללא רישיון: קנס של ₪500-1,000 + עיכוב רכב. לא כדאי להסתכן!
כמה זמן לוקח להטעין רכב תפעולי חשמלי?
טעינה מלאה: 6-8 שעות ממצבר ריק לשימוש ב-220V רגיל.
פירוט לפי אחוזים:
- 0% → 50%: 2-3 שעות
- 50% → 80%: 2-3 שעות
- 80% → 100%: 2-3 שעות (המטען מאט בסוף)
טעינות קצרות במהלך היום:
- טעינת 1 שעה בהפסקת צהריים = +15% (עוד 10-12 ק"מ)
- טעינת 2 שעות = +30% (עוד 20-24 ק"מ)
טיפים לטעינה:
- ✅ טענו כל לילה (גם אם לא ריק) – מאריך חיי סוללה
- ✅ השתמשו במטען המקורי בלבד – מטען זול עלול לפגוע במצברים
- ❌ אל תשאירו את הרכב ריק לשבוע – מצבר נופל מתחת ל-20% נפגע
- ⚠️ מצבר ליתיום חדש = טעינה מהירה ב-10-15% (5-7 שעות)
מעוניינים בטעינה מהירה? יש מטענים של 48V 40A (במקום 25A) שמטעינים ב-4-5 שעות – עלות +₪1,500-2,000.
האם יש אחריות על רכב תפעולי חדש?
כן! כל רכב תפעולי חדש מגיע עם אחריות יצרן:
אחריות סטנדרטית:
- ✅ רכב ומנוע: 2 שנים או 2,000 שעות (המוקדם מביניהם)
- ✅ מצברים ליתיום (חשמלי): 3 שנים או 3,000 מחזורי טעינה
- ✅ מצברים עופרת (חשמלי): 1 שנה
- ✅ בקר ומערכות חשמל: 2 שנים
- ✅ שלדה: לכל החיים (מפני חלודה)
מה מכוסה:
- ✅ תקלות ייצור
- ✅ שבר חלקים בשימוש רגיל
- ✅ החלפת מצברים פגומים
מה לא מכוסה:
- ❌ בלאי רגיל (צמיגים, בלמים, מושבים)
- ❌ נזקי תאונה או הזנחה
- ❌ שימוש לא נכון (עומס יתר, נסיעה במים עמוקים)
- ❌ תיקונים לא מורשים
אחריות מורחבת: חלק מהיבואנים מציעים אחריות של 4-5 שנים בתשלום נוסף (₪2,000-3,500).
טיפ: צלמו תמונות של הרכב בקבלה ושמרו את כל חשבוניות השירות – ללא תיעוד, היבואן יכול לסרב לאחריות.
כמה עולה להחליף מצברים ברכב תפעולי חשמלי?
מצברי ליתיום (הנפוצים ב-2026): ₪6,000-8,000 להחלפה מלאה (48V 105Ah).
מצברי עופרת (ישנים, נדירים): ₪3,500-5,000 להחלפה (6 מצברים של 8V).
תדירות החלפה:
- ליתיום: 5-8 שנים (3,000-5,000 מחזורי טעינה)
- עופרת: 3-4 שנים (800-1,200 מחזורים)
סימנים שהמצברים דורשים החלפה:
- ⚠️ טווח נסיעה ירד ב-40%+ (מ-70 ק"מ ל-40 ק"מ)
- ⚠️ זמן טעינה עלה ל-10+ שעות
- ⚠️ מתח במנוחה נמוך מ-48V (אמור להיות 50-52V)
- ⚠️ מצבר מתחמם בטעינה או בשימוש
טיפ חיסכון: אל תחליפו את כל המצברים אם רק 1-2 פגומים. טכנאי מנוסה יכול לזהות ולהחליף רק את הפגועים – חיסכון של ₪2,000-4,000!
אחריות: מצברי ליתיום חדשים מגיעים עם אחריות 3 שנים – אם המצבר נכשל תוך 3 שנים, ההחלפה חינם!
סיכום – מצאתם את הרכב התפעולי המושלם?
בחירת רכב תפעולי היא החלטה של 5-10 שנים והשקעה של 30,000-90,000₪. לאחר קריאת המדריך הזה, אתם יודעים:
✅ מחירים מדויקים של כל הדגמים (חשמלי, בנזין, מוגבה, משא)
✅ מפרטים טכניים מלאים – טווח נסיעה, יכולת העמסה, צריכת דלק
✅ השוואת עלויות – חשמלי חוסך ₪15,000-23,000 ב-5 שנים
✅ אביזרים חיוניים – ספסל אחורי (₪2,800), כיסוי חורף (₪1,300), צמיגי שטח (₪1,200)
✅ יד שנייה – חיסכון 30-60%, אך עם סיכונים (בדיקת מצברים קריטית!)
✅ תחזוקה – ₪1,500-2,500/שנה (חשמלי), ₪3,000-5,000/שנה (בנזין)
ההמלצה שלי:
לקיבוצים, מלונות ומשפחות – Marshell DG-C2 חשמלי או Drive2 חשמלי. משתלם, אמין, ועלות תפעול נמוכה.
לעסקים ושימוש מקצועי – Club Car Tempo חשמלי. אמינות גבוהה יותר, שירות מעולה, אחריות 3 שנים על מצברים.
לעבודות כבדות – Carryall 550/700. יכולת העמסה, רישוי כביש, עמידות מקצועית.
המחירים המצוינים במדריך נכונים למועד הפרסום ועשויים להשתנות. מומלץ לאמת מחירים עדכניים אצל היבואנים הרשמיים לפני רכישה.




