חוקים של רכב תפעולי: איפה מותר לנסוע עם רכבי קלאב קאר?

  להצעת מחיר על רכב תפעולי השאירו פרטים או התקשרו:
  053-644-0000


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אני מקבל המון שאלות לגבי איפה מותר לנהוג ברכב תפעולי, ולמי מותר לקנות רכב תפעולי חדש. אז הכנתי לכם הסבר שיתן לכם את כל התמונה לגבי חוקים ותקנות של רכבים תפעוליים.

  אז באופן כללי רכב תפעולי הוא כלי רכב אשר מיועד למטרות כמו שינוע והעברת מטענים, גרירת נגררים והסעות של נוסעים בתוך אזור המוגדר – אזור רכב תפעולי. כיום אפשר למצוא המון כלי רכב תפעוליים בבעלותם של אנשים פרטיים אשר משתמשים בהם לצרכי היום יום שלהם. 

  אבל ברמת העיקרון כלי רכב תפעולי נועד לשימוש בענפים כמו: תעשייה, בנייה, ביטחון, בתי חולים, גני חיות, אוניברסיטאות, ישובים קהילתיים, קיבוצים ועוד. משום כך ישנם חוקים ותקנות במיוחד לשימוש ברכבים תפעוליים.

  חוקים ותקנות תעבורה לגבי רכב תפעולי

  ההגדרה והתקנות של רכב תפעולי בישראל מוגדרים בתקנות התעבורה בסעיף 95א.

  מותר לנסוע בכלי רכב תפעולי רק באזור המוגדר כ- אזור רכב תפעולי. כלומר, מותר לכם לרכוש ולנסוע בכלי רכב תפעולי רק אם אתם משתמשים בו באזור אשר הוגדר וקיבל אישור של אזור רכב תפעולי. אם אינכם יודעים האם מקום המגורים שלכם נחשב כאזור רכב תפעולי, אז רוב הסיכויים שהוא אינו מוגדר כך, למרות שתמיד כדאי לבדוק כדי להיות בטוחים.

  האם מותר לנסוע בעיר או בכביש עם רכב תפעולי

  אז כמו שציינתי בסעיף הקודם, מותר לנסוע ברכב תפעולי אך ורק באזור המוגדר כאזור רכב תפעולי. כך שברוב המקרים לא ניתן לנסוע בעיר ברכב תפעולי משום שזהו אינו אזור שנחשב אזור רכב תפעולי.

  אלטרנטיבות לרכב תפעולי

  במידה ואתם כמו רוב האנשים ואינכם גרים או עובדים בתוך אזור רכב תפעולי, ישנן אלטרנטיבות לא פחות טובות מרכב תפעולי. להבדיל מרכב תפעולי לקלנועית חשמלית מותר לנסוע בכל מקום ללא הגבלות מיוחדות.

  בשנים האחרונות יצאו כל מיני סוגים של קלנועיות גולף אשר מזכירות מאוד את המבנה והמראה של רכב תפעולי, אבל הן מגיעות ללא ההגבלות של רכבים תפעוליים משום שהן נחשבות קלנועיות לכל דבר.

  אולי הבולטת ביותר מבניהן היא קלנועית VOLVIT אשר נחשבת לקלנועית פורצת דרך בתחום. מדובר על קלנועית גולף מיני תפעולית, אשר בנויה כמו רכב תפעולי קטן. זו קלנועית פופולרית מאוד בשנים האחרונות, ואכן יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש להם אחת שכזו.

  יקיר מלול

  כותב המאמר: יקיר מלול

  כקיבוצניק יש מסביבי המון רכבים תפעוליים מכל הסוגים וכל הגדלים, באתר אני עובר על מגוון דגמים רחב מאוד של כלים. כל זאת כדי שיהיה לכם מקור מידע מרכזי שיעזור לכם לבחור את הרכב התפעולי המתאים לכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  יצרנים פופולריים של רכב תפעולי