מהו אזור רכב תפעולי

  להצעת מחיר על רכב תפעולי השאירו פרטים או התקשרו:
  053-644-0000


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כיום משתמשים ברכב תפעולי רבות. הרכב התפעולי נפוץ הן בתעשייה בה הוא עוזר לשנע חלקים והן בתחום התיירות והפנאי בו הוא משנע אנשים. לרכב תפעולי חוקים שונים משל רכב רגיל וחשוב להכירם. אחד מהם הוא החוק לגבי אזור רכב תפעולי, עליו יש לדעת בצורה מעמיקה. במידה ואתם משתמשים ברכב תפעולי או רוצים להתחיל להשתמש, חשוב מאד לדעת על הנושא.

  הגדרה של רכב תפעולי

  רכב תפעולי הוא רכב שעובד על מנוע ותפקידו לגרור משא, להסיע נוסעים או לשנע מטענים. את כל זה עושה הרכב התפעולי באזור מוגדר הנקרא אזור רכב תפעולי. כיום, רוב הרכבים התפעוליים עובדים על חשמל וסוג רכבים זה נחשב חסכוני יותר וטוב יותר לאיכות הסביבה, אך עדיין ישנם רכבים תפעוליים שפועלים על מנוע בנזין.

  אזור רכב תפעולי

  אזור הרכב התפעולי הוא המקום היחיד בו מותר לרכב התפעולי לנסוע. את התחום המוגדר מחוייבת לאשר הרשות המקומית או האזורית. בכל האזור של הרכב התפעולי יש לשים תמרורים מסוג 439. תמרורים אלו מראים היכן ניתן בדיוק לנסוע. את כל הכללים לאזור רכב תפעולי ניתן למצוא בתקנות התעבורה

  כניסות ויציאות באזור רכב תפעולי

  באזור רכב תפעולי חייבים לסמן בצורה ברורה את הכניסות ואת היציאות, זאת כדי להראות במדויק היכן ניתן לנסוע והיכן צריך להפסיק. הרשות המקומית עלולה להפסיק את האישור במידה והסימונים לא יהיו טובים.

  למי מותר לנהוג ברכב תפעולי

  אין לרכב תפעולי רישיון מיוחד. למעשה, לנסיעה ברכב תפעולי אין צורך ברשיון כלל. אולם לכל אזור רכב תפעולי יש מפקח על הרכב התפעולי. מפקח זה הוא שמחליט מי יכול לנהוג ברכב התפעולי ומי לא, והדבר נתון לשיקול דעתו המלא.

  לאחר אישור של המפקח הוא יפיק לכל רכב תפעולי באזור אישור לנהג בו רשום שהוא נהג רכב תפעולי. הוא צריך להיות "החותמת" על בטיחותו של נהג זה. יש לזכור כי לפי תקנות התעבורה הבעלים של הרכב וכן מי שנוהג בו חייבים לקיים כל הוראה שנותן להם המפקח על רכב תפעולי לגבי הפעלתו של הרכב התפעולי.

  דגמים לרכב תפעולי

  לרכב תפעולי יש דגמים רבים כגון רכב תפעולי ימאהה, קלאב קאר, מרשל ועוד. כל דגם מתאים לתפקיד אחר. כך, בעת רכישת רכב תפעולי רצוי להתייעץ עם המוכר איזה רכב תפעולי כדאי לכם לקנות. עליכם להסביר לו בדיוק מה השימוש שאתם מתכוונים לבצע עם הרכב התפעולי והמוכר ידע להתאים לכם את סוג הדגם ואת האביזרים שבאים איתו.

  כך למשל, במידה ואתם עובדים בתיירות, ככל הנראה המושב האחורי יהיה גדול. מנגד, אם אתם צריכים את הרכב לשינוע לוגיסטי, הרכב לא צריך להיות גדול אך צריך להיות מחובר אליו וו עם עגלה נגררת.

  תמרורים נוספים

  ייתכן שבאזור הרכב התפעולי יהיו תמרורים נוספים כמו עצור, פניה ועוד. על הנהג להכיר את התמרורים באזור הרכב התפעולי, זאת כדי להימנע מתאונות עם אנשים נוספים שנוהגים באזור הרכב התפעולי או עם הולכי רגל שעובדים במקום. לפי תקנות התעבורה את ההחלטות לגבי תמרורים באזור הרכב התפעולי ניתן לקבוע באמצעות מהנדס תנועה או יועץ מקצועי אחר.

  לסיכום, לרכב תפעולי יש אזור מסויים שרב בו מותר לנהוג. חשוב לפעול אחר תקנות התעבורה שמסבירות מה מותר ומה אסור לעשות עם הרכב התפעולי ובאזור הרכב התפעולי. בסופו של יום, בגע שעוקבים אחר ההוראות הן פשוטות ביותר ומייעלות את העבודה של העסק שלכם בצורה משמעותית, כך שאין סיבה לחשוש מריבוי הכללים.

  יקיר מלול

  כותב המאמר: יקיר מלול

  כקיבוצניק יש מסביבי המון רכבים תפעוליים מכל הסוגים וכל הגדלים, באתר אני עובר על מגוון דגמים רחב מאוד של כלים. כל זאת כדי שיהיה לכם מקור מידע מרכזי שיעזור לכם לבחור את הרכב התפעולי המתאים לכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  יצרנים פופולריים של רכב תפעולי