דף הבית » מדריכים » רכב תפעולי חשמלי או בנזין – מה עדיף?

רכב תפעולי חשמלי או בנזין – מה עדיף?

רכב תפעולי חשמלי או בנזין


  לקבלת הצעת מחיר והכוונה: השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.

  תוכן עניינים

  שתי האפשרויות מצוינות והבחירה תלויה בכמה גורמים והעדפות אישיות. נהוג לחשוב שרכב תפעולי חשמלי יהיה יקר יותר לתחזק, בגלל העלויות של המצברים. זו תפיסה לא נכונה, למעשה עלויות התחזוקה ברכבים חשמליים ורכבים על בנזין לרוב יהיה זהה. הבדל המרכזי הוא שהעלויות של רכב בנזין יהיו החלפות שמן, רצועות, דלק ופילטרים. כאשר העלויות של רכב חשמלי יהיו החלפת המצברים כל כמה שנים (בין 5 ל- 7 שנים בממוצע).

  רכב תפעולי חשמלי

  רכב תפעולי חשמלי נהיה נפוץ למדי בארץ ולא במקרה, זהו רכב עם המון יתרונות אשר נותנים מענה למגוון צרכים רחב.

  יתרונות של רכב חשמלי

  1. נוחות ותחזוקה: רכבים תפעוליים חשמליים נוחים מאוד וברוב המקרים התחזוקה שלהם היא מינימלית ביותר (כל עוד אתם שומרים על המצברים ועל המטען שלהם).
  2. פחות רועש: רכב חשמלי הוא שקט ביותר, אין בכלל את הרעש של מנוע רגיל וישנו רק רעש מינורי של המנוע החשמלי, כל מה ששומעים הוא את תזוזת הגלגלים.
  3. ידידותי לסביבה: רכבים חשמליים הם הרבה יותר ידידותיים לסביבה, הם אינם מזהמים את האוויר והם לא יוצרים ריח לא נעים.

  חסרונות של רכב חשמלי

  1. זמן טעינה: זה יכול להיות קצת מסובך להעריך מתי בדיוק ייגמר לקלאב קאר המצבר, וזה לוקח זמן לא מבוטל לטעון את המצברים. במקרה שנגמרה לרכב הבטריה, ואתם לא נמצאים בקרב מטען ייעודי, סביר להניח שתהיו צריכים להזמין גרר שיחלץ אתכם חזרה לאזור הטעינה.
  2. פחות כוח: רכבי תפעול חשמליים לרוב יתפקדו פחות טוב בשטח מאתגר ובגבעות קשות. בעלי רכב חשמלי לרוב חווים סוג של האטה מסוימת כאשר הם מנסים לעלות עליה תלולה.

  רכב תפעולי בנזין

  רכב תפעולי בנזין זהו רכב חזק במיוחד המתאים לכל סוגי השטח, ישנם מקרים רבים בהם רכב תפעולי הנוסע על בנזין יתן את המענה הטוב ביותר.

  יתרונות של רכב בנזין

  1. יותר כוח ומהירות: רכבים שמונעים על בנזין נוסעים במהירות גבוהה יותר ויש להם יתרון כוח משמעותי.
  2. אין זמן טעינה: אפשר פשוט למלא בדלק ולנסוע, בגלל שאין להם מצבר שדורש טעינה ממושך זה חוסך זמן ונותן יותר מרווח פעולה וגמישות.

  חסרונות של רכב בנזין

  1. רועש ודורש יותר תחזוקה: רכבים תפעוליים שנוסעים על דלק הם הרבה יותר רועשים, והם דורשים תחזוקה רבה יותר באופן משמעותי, לרוב זה יהיה טיפולים כמו: החלפת שמנים, פילטרים, כיוונונים וכדומה.
  2. מזהם ומסוכן יותר: למרות שזה מאוד נוח פשוט למלא את המיכל בדלק ולנסוע, הרכב יוצר זיהום אוויר לא קטן. כמו כן בדיוק כמו באוטו, הנסיעה יכולה להיות הרבה יותר מסוכנת כאשר נמצאים במרחבים קטנים וצפופים.
  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  מאמר זה וכל התוכן באתר גולף מוטורס נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הרכבים התפעוליים. כדי שיהיה לכם את כל המידע שאתם מחפשים, וכמובן כדי שתמצאו רכב תפעולי שישרת אתכם לשנים רבות.


   לקבלת הצעת מחיר והכוונה: השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.


    לקבלת הצעת מחיר והכוונה: השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.


     לקבלת הצעת מחיר והכוונה: השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע     בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.