דף הבית » מדריכים » טיפים לשמירת חיי מצבר לרכב

טיפים לשמירת חיי מצבר לרכב

מצבר לרכב


  לקבלת הצעת מחיר והכוונה: השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.

  תוכן עניינים

  אין ספק כי המצבר הוא מהרכיבים הכי חשובים ברכב שלנו – שכן הוא מאפשר את הנעת הרכב, ובלעדיו לא נוכל לנסוע. בנוסף, כאשר המצבר מתקלקל, לרוב זה קורה בזמן ובמקום הכי לא מתאימים, ומוביל לבעיות התניידות שיוצרות בעיות ותסכול. ולכן, חשוב שננסה לשמור על המצבר טוב ככל שנוכל, כדי להאריך את משך חייו.

  קודם כל – חשוב לקנות מצבר לרכב שהוא איכותי ככל האפשר

  אם אנו רוצים לשמור על חיי המצבר שלנו ולהאריכם, כדאי שמראש נרכוש מצבר לרכב שהוא איכותי ועמיד, שיוכל לשמש אותנו לפרק זמן ארוך ככל האפשר, מבלי שאיכות תפקודו של המצבר תפגע. רוצים לדעת איך תוכלו לוודא שאתם קונים מצבר לרכב שהוא טוב ואיכותי? הנה 5 טיפים שיכולים לעזור לכם:

  1. תוודאו שהמצבר מקורי. כדי לבדוק אם המצבר מקורי, בדקו שאין עליו מדבקות (כמו אלו שמדביקים לפעמים על מצברים מזויפים), ושהוא מיוצר על ידי חברה מוכרת. כך תוכלו להקטין את הסיכוי שימכרו לכם מצבר מזויף.
  2. תוודאו שהמצבר חדש ושלא נעשה בו שימוש. בשביל לבדוק אם המצבר אכן חדש, ולא יושב זמן רב על המדף, בדקו מהו תאריך הייצור שלו, המוטבע על המכסה. שימו לב שמצבר שלא נעשה בו עדיין שימוש, לרוב יהיה עטוף בניילון וארוז בקופסא ייעודית. באמצעות כל אלו, תוכלו להיות בטוחים שקניתם מצבר חדש לגמרי.
  3. תבדקו שהמצבר אכן מתאים לסוג ודגם ההרכב הספציפי שלכם. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת בעצמכם, התייעצו עם מוסך או עם חשמלאי שאתם סומכים עליו.
  4. העדיפו לקנות מצברים המתאימים לשימוש במדינות חמות כמו ישראל, כמו מצברי קלציום היברידי.
  5. תקנו את המצבר רק מחנות שנחשבת לאמינה, ותיקה ומקצועית בתחום המצברים לרכב. ורצוי שאותה חנות גם תציע לכם אחריות מקיפה וארוכת טווח.

  4 טיפים מנצחים: איך לשמור על חיי המצבר

  אם אתם רוצים להאריך את אורך חייו של המצבר, אתם חייבים להקפיד ולהתמיד בביצוע תחזוקה שוטפת יסודית ואיכותית למצבר שלכם. רוצים לדעת איך עושים זאת? אם כך, תשמחו לשמוע שבדיוק על כך נדבר כעת. להלן 4 טיפים חשובים במיוחד, שיעזרו לכם לשמור על המצבר:

  1. מצבר לרכב חייב שיהיו בו מים מזוקקים, כדי שיוכל להמשיך לפעול באופן תקין. ולכן חשוב שתקפידו לבדוק אחת לכמה זמן האם יש מספיק מים או שכמות המים היא מתחת לרף המסומן. במידה וחסרים מים, יש להוסיף מים חדשים, כאשר יש למלא במצבר מים מזוקקים בלבד.
  2. אם אתם מזהים סימני קורוזיה סביב הקטבים, חשוב שתנקו אותם באופן מידי עם מים רותחים, ואז תייבשו את הקטבים עם גריז או חומר מונע קורוזיה.
  3. אם אתם מתכוונים לא לנסוע במשך תקופה ברכב, נניח למשך שבוע וחצי או יותר, נתקו את המצבר.
  4. כדי להאריך את משך חיי המצבר, בקרו באופן תדיר אצל חשמלאי רכב מוסמך, ובקשו ממנו לבדוק את מתח הטעינה. כדאי שתדעו גם שבמידה ואתם משתמשים ברכב בעיקר לנסיעות קצרות – זה חשוב עבורכם במיוחד.
  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  מאמר זה וכל התוכן באתר גולף מוטורס נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הרכבים התפעוליים. כדי שיהיה לכם את כל המידע שאתם מחפשים, וכמובן כדי שתמצאו רכב תפעולי שישרת אתכם לשנים רבות.


   לקבלת הצעת מחיר והכוונה: השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.


    לקבלת הצעת מחיר והכוונה: השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.


     לקבלת הצעת מחיר והכוונה: השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע     בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.